RemaDays 2018, czyli moda na ekologię

banner_remadays_2018
remadays 2018

Jest to idealne miejsce, aby zaczerpnąć inspiracji do dalszych działań w branży reklamowej. Targi ,,RemaDays” to kopalnia wiedzy na temat szeroko pojętej reklamy.

Wszystkie drogi prowadzą do Nadarzyna… REMADAYS 2018

8 lutego wygospodarowałem trochę wolnego czasu, aby móc zawitać na Targi Reklamy ,,RemaDays”. Prestiż tych targów z roku na rok jest coraz większy. Wystarczy spojrzeć na wystawiające się firmy m. in. Canon, HP, Royal Design, VoYager XD, czyli wiodącyce marki sprzętów i gadżetów reklamowych.
Firmy miały do dyspozycji 35 000 m2 powierzchni hal targowych.

Drzewka, ławki, stojak – czyli to, co zwróciło moją uwagę

Dedykowane drzewka
Targi RemaDays, Expo Nadarzyn

Spośród wielu ciekawych wystaw moją uwagę zwróciły oryginalnie pakowane drzewa. Kartonowe pudełka kształtem dopasowano do indywidualnych potrzeb klienta oraz wzbogacono o własne nadruki. Ciekawostką jest to, iż producent posiada własną szkółkę drzewek ozdobnych.

Dedykowane opakowanie na koszulki
Dedykowane opakowanie na koszulki

Kolejna propozycja to dedykowane pudełka na koszulki. Firma produkuje odzież z nadrukami, a następnie pakuje je w kartonowe opakowania na koszulki. Wszystko oczywiście utrzymane w panującym trendzie ,,eko”.

stojak na ulotki
stojak na ulotki

Kolejna inspiracja to drewniane stojaki na ulotki/wizytówki z grawerowanym adresem strony lub nazwą firmy. Dobra alternatywa dla tradycyjnych stojaków!

Prym wiedzie drewno, czyli stoisko musi przykuwać uwagę

Wszechobecny trend na ekologię, wyraźnie dało się zauważyć podczas targów RemaDays. Wiele firm zastosowało budowę stoisk z elementami drewnianymi – skrzynie, pnie. Spotkałem się także z meblami wykonanymi z kartonu. O dziwo ich wytrzymałość to aż 200 kg.

kartonowa ławka
kartonowa ławka

Ciekawą politykę stosuje firma ,,Induplo” – producent opakowań kartonowych. Pomimo ich niezbyt dużego stoiska, firma od trzech lat przykuwa moją uwagę. W tym roku boks wykonali z… – zgadniesz? Kartonu – efekt widoczny na zdjęciu!

kartonowe stoisko
kartonowe stoisko

Wielkim zaskoczeniem był pomysł jednej z drukarni. Na ścianach stoiska zaprezentowano, jak powstawał box – każdy etap został wyszczególniony, od szkiców, moodboards, doboru kolorów, aż po materiały.

projekt od A do Z
projekt od A do Z

Co przydatnego w pracy?

Numer jeden to wzorniki papierów, dzięki którym łatwiej przekazać pewne informacje klientom dotyczące kolorów i gramatury.

wzornik
wzornik

Innowacyjny pomysł zaprezentowała drukarnia z Poznania,
która na materiale PCV pokazała formaty papierów z grupy A oraz B.

rozmiary papierów
rozmiary papierów

Przybyłem – zobaczyłem – wprowadzę

Po raz kolejny było to ciekawe spotkanie z branżą reklamową.
Interesujące rozmowy z przedstawicielami firm, dostawcami artykułów oraz drukarniami na pewno zaowocuje w przyszłości.  Uzyskane inspirację zastosuję w FIVE REKLAMA.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!